Informacje o frontach akrylowych LUNA (wysoko-połyskowych)

Opublikowany 2013/04/08

Fronty akrylowe są wykonane z płyty MDF oklejonej lewostronnie melaminą, a prawostronnie (wierzchnia warstwa) akrylem w wysokim połysku. Powierzchnia frontów jest odporna na działanie promieni UV, a kolorystyka akrylu jest powtarzalna. Powierzchnia wysoko-połyskowa jest zabezpieczona folią ochronną, dzięki temu w obróbce, transporcie i pracach montażowych można uniknąć niepotrzebnych uszkodzeń. Usuwamy ją dopiero po całkowitym montażu mebli.

UTWARDZANIE POWIERZCHNI:

Powierzchnia frontu musi być poddana procesowi sezonowania, ponieważ jest jeszcze miękka i łatwa do zarysowania. Przyczyny są następujące:

1. Znajdujące się na powierzchni małe ilości rozpuszczalników z warstwy klejącej foli, które muszą jeszcze odparować,

2. Powierzchnia wysoko-połyskowa jest higroskopijna, tzn. pod wpływem wilgoci nadal twardnieje. Proces ten może potrwać do 7 dni, w zależności od wilgotności pomieszczenia.

Proces utwardzania możemy skrócić do jednego dnia, jeżei po zdjęciu folii ochronnej zastosujemy mleczko polerskie ULTRA-GLOSS, które jednocześnie zwiększa twardość powierzchni. Należu bardzo niewielką ilość mleczka nanieść miekką i czystyą bawełnianą szmatką lub ściereczką z mikrofibry na powierzchnie frontu. Następnie suszyć przez około 20 min. Po tym okresie, inną czystą ściereczką, wypolerować ruchem okrężnym. Proces zabezpieczenia powierzchni winien być powtarzany gdy preparat całkowicie się zetrze, czyli raz na 12 miesięcy.

CZYSZCZENIE I PIELĘGNACJA:

Do pielegnacji należy używać wyłącznie miękkiej ściereczki, wodę z 1% roztworem mydła. NIE NALEŻY UŻYWAĆ ŚRODKÓW CZYSZCZĄCYCH NA BAZIE ALKOHOLU LUB SZORUJĄCYCH, m.in.: mleczka typu CIF, środków do czyszczenia okien, octu, środków do czyszczenia mebli zawierających wosk.

RENOWACJA:

Zaletą frontów akrylowych jest możliwość usunięcia drobnych zarysowań, uszkodzeń powstałych w trakcie użytkowania. W przypadku renowacji należy postępować jak przy naprawach zarysowań lakierów samochodowych.

Sposób użycia preparatu ULTRA-GLOSS:

1. Wstrząsnąć przed użyciem

2. Rozprowadzić produkt równo po powierzchni za pomocą czystej, bawełnianej lub z mikrofibry ściereczki lub gąbki do polerowania, lekko naciskając. UWAGA ! Produkt jest mocno skoncentrowany i powinien być nakładany w minimalnej ilość. 50 ml jest wystarczająca na 6-10 m2

3. Zaraz po aplikacji wypolerwoać powierzchnię z pomocą czystej ściereczki bawełnianej lub z mikrofibry prostymi, równoległymi ruchami. Powierzchnia jest zabezpieczona na długi czas i zyskuje wysoki połysk.

Oprcowanie: Spółka Meblowa KAM

Przy zakupie mebli kuchennych z frontami akrylowanymi w naszym salonie klient otrzymuje środek ULTRA-GLOSS gratis. W przypadku montażu kuchni przez naszych montażystów, jeżeli jest to możliwe, montażysta samodzielnie utwardza fronty akrylowe.